Բուլղարիայի նախագահ Ռումեն Ռադեւը փետրվարի 4-ին ազգին հղած ուղերձում անվստահություն Է հայտնել երկրի կառավարությանը: Ելույթը հեռարձակել Է Բուլղարիայի ազգային հեռուստատեսությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Երեք տարի ես կառավարությանը հորդորում Էի պատասխանատվությամբ եւ արդյունավետորեն աշխատել ի շահ քաղաքացիների: Բայց, ցավոք, դա տեղի չի ունենում: Այսօր մենք կառավարման բոլոր մակարդակներում սուր ճգնաժամի վկաներն ենք: Բարեփոխումներ անցկացնելու, կոռուպցիայի եւ հափշտակումների դեմ պայքարելու կամքի բացակայությունը, օրենքի եւ բարոյականության անընդհատ խախտումները Բուլղարիային հասցրել են բոլոր հասարակական համակարգերի ու իշխանական մարմինների կաթվածի «…» Այս կառավարությունը տանում Է պետականության փլուզման, դրան պետք Է վերջ դնել: Այսօրվանից ես պաշտոնապես հանում եմ վստահությունը կառավարության նկատմամբ, որը չի աշխատում ի շահ Բուլղարիայի քաղաքացիների եւ պատասխանատվություն Է կրում հասարակության մեջ առկա սուր ճգնաժամի համար»,-ասել Է Ռադեւը:
Տարածաշրջանային փորձագետների կարծիքով՝ Բուլղարիայի նախագահի հայտարարությունը իրավաբանական հետեւանքներ ունենալ չի կարող, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը: