Ադրբեջանում գտնվող Կարեն Ղազարյանի և Արայիկ Ղազարյանի վերադարձի հարցով աշխատանքները շարունակվում են
Ադրբեջանում գտնվող Արայիկ Ղազարյանի և Կարեն Ղազարյանի հարցի վերաբերյալ գործընթացները շարունակվում են: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հունվարի 16-ին լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը:
«Ինձ համար չափազանց զգայուն է այս հարցը: Դժբախտաբար այս պահին որևէ բան չունեմ ասելու, գործընթացները շարունակվում են»,- ասաց Մնացականյանը:
2018թ. օգոստոսի 12-ին՝ ժամը 12:00-ի սահմաններումՊԲ հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասիցդեռևս չպարզված հանգամանքերումմարտական դիրքը լքել է զինծառայող, 2000թծնված Արայիկ Հայկի Ղազարյանը:
Ավելի վաղ ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը հաստատել էրոր Ադրբեջանում այս պահին կա հայ քաղաքացի։ «Հաստատում եմոր Ադրբեջանում այս պահին կա հայ քաղաքացիսակայն հանգամանքներընրա ով լինելը և այլ մանրամասներ կհայտնեն համապատասխան մարմինները»,- գրել էր նա ֆեյսբուքի իր էջում:
Բերդավան համայնքի բնակիչ Կարեն Ղազարյանը 2018 թհուլիսի 15-ից գերեվարված է և գտնվում է Ադրբեջանում։